O fondu INDEXIT

INDEXIT je jednoduchá cesta pro všechny, kteří chtějí, aby jejich peníze vydělávaly. Investujte s námi napříč celým světem do těch nejlepších společností, které akciové trhy nabízí
#budoucnost #zajisteni #proradost
linka

Časté otázky

Proc Indexit

Proč zrovna INDEXIT?

Správě investic se věnujeme více než tři desetiletí. Máme zkušenosti z různých tržních situací. Překonali jsme technologickou bublinu z přelomu tisíciletí, ekonomickou i energetickou krizi, globální pandemii i nárůst inflace. Jsme jedním z mála fondů, kde mají zakladatelé investiční účast přes 80 milionů korun. Metodě indexového investování přes ETF zkrátka stoprocentně věříme. Většina fondů nabízí složitá koncentrovaná portfolia, ale my nabízíme nadčasové globální portfolio, které ochrání vaši investici v každé situaci.

Je to pro mě správná volba?

Rozhodně ano – pokud se pokládáte za rozvážného investora, jehož hlavním cílem je strategicky budovat a rozšiřovat finanční majetek. Naše investiční strategie je založena na dlouhodobém přístupu, důsledné diverzifikaci a budování odolného portfolia, které nenaruší náhlé otřesy na trhu. Jsme připraveni vám pomoci ochránit váš majetek a úspory před negativními vlivy inflace. INDEXIT je tu pro vás, pokud chcete...
  • … zabezpečit sebe i svoji rodinu. 
  • … zajistit svým dětem lepší start do života.
  • … zvýšit svoji kvalifikaci studiem v tuzemsku či v zahraničí.
  • … získat větší svobodu prostřednictvím pasivního příjmu. 
  • … proměnit v realitu i svá nákladná přání. 
  • … finanční polštář pro případ ztráty zaměstnání nebo nemoci. 
  • … konzervativně investovat na akciových trzích.
V cem se lisi

V čem jsme jiní?

O investicích přemýšlíme v dlouhém horizontu a klademe důraz především na minimalizaci rizika ve formě globální diverzifikace. Netvrdíme, že náš přístup je lepší než u jiných fondů. Na základě historických dat i vlastních zkušeností připouštíme, že nedokážeme systematicky vyhledávat nejziskovější investiční příležitosti. Proto jsme založili INDEXIT, fond který nemíří na jednotlivé tituly nebo regiony - má v portfoliu všechno. Technologické akcie, indický trh i české tituly. Ty nejlepší, ale i ty, které za trhem zaostávají. Dosahuje sice průměrných globálních výsledků, ale v dobách krizí a poklesů si povede znatelně lépe než vysoce riziková koncentrovaná portfolia. Proto je vhodným doplňkem portfolia každého investora...

Proč investovat právě do akciových indexových fondů?

Poznámka: Všem potencionálním investorům doporučujeme, aby před zahájením investování do fondu zvážili všechna možná související rizika. S žádnou z dílčích investic není automaticky spojeno zajištění návratnosti investice ani kapitálové krytí. Vzhledem k možnosti nepředvídatelných výkyvů na finančních trzích nemůže INDEXIT zaručit dosažení stanovených investičních cílů. Potenciální investor musí mít na paměti, že hodnota investice může střídavě stoupat a klesat – návratnost původně investované částky tudíž není možné zaručit. Zde řečené platí i pro výkonnost fondu v nadcházejících obdobích, kterou není možné vyvozovat z výkonů v obdobích předchozích ani na základě historických dat. 

Indexový fond je pasivní nízkonákladový fond, který kopíruje skladbu a tím i výkonnost daného trhu a indexu. Investicí do indexového fondu investujete zprostředkovaně do stovek různých akciových titulů. Taková míra diverzifikace výrazně snižuje riziko špatného výběru a zajišťuje stabilitu a bezpečnost vašeho portfolia. Na rozdíl od aktivních fondů, které vybírají jednotlivé akcie a snaží se překonat trh, cílem indexových fondů je jednoduše vyrovnat výkonnost trhu. Dlouhodobé statistiky jasně prokazují, že úzce zaměřené aktivní fondy výrazně zaostávají za průměrným výkonem trhu.

Proto nemarníme energii hledáním ‚dalšího Apple‘. Globální portfolio INDEXIT obsahuje akcie největších světových společností a čím větší a úspěšnější budou v globálním měřítku, tím větší podíl našeho portfolia budou zaujímat.
Historické údaje ukazují, že akcie nabízejí dlouhodobě vyšší výnosy než jiné investiční nástroje, a to  s průměrným ročním zhodnocením více než 10 %. Tento výkon je často prezentován pomocí amerického akciového indexu Standard & Poor’s 500 (S&P 500), který je považován za ukazatele celkového výkonu akciového trhu.

Představte si, že byste před sto lety investovali 100 dolarů do S&P 500. Dnes by hodnota této investice přesáhla 760 tisíc dolarů. Pro srovnání, stejná investice do dluhopisů by vám vynášela pouze kolem 8,5 tisíce dolarů. Tento rozdíl ukazuje na výrazně vyšší potenciál akcií pro dlouhodobé zhodnocování kapitálu. V INDEXIT pevně věříme, že akcie by měly tvořit základní stavební kámen každého portfolia a budou i nadále překonávat výnosy dluhopisů a spořících účtů.
Pasivní investování vychází z předpokladu, že pouhý zlomek geniálních investorů dokáže v dlouhém horizontu vykazovat nadprůměrné výsledky. Pasivní investice nesází na jednotlivé tituly. Prostřednictvím indexových fondů kopíruje složení širokého trhu a buduje diverzifikované portfolio, které minimalizuje riziko ztráty.
Bohatství akciového trhu dlouhodobě vygenerovala přibližně tisícovka největších firem, což je méně než 4 % všech akcií kótovaných na amerických burzách. S globálním portfoliem INDEXIT máte jistotu, že tato 4 % akcií budou vždy součástí vašeho portfolia.
Akciové trhy nejsou jen ekonomické ukazatele. Stojí za nimi konkrétní investoři, pro které jsou vlastní emoce typu naděje, chamtivosti nebo i strachu. Kde jsou emoce, tam jsou také výkyvy – a ty vedou k chybným rozhodnutím a nižším výnosům. Existuje jen málo investorů, kteří dokážou překonat trh. Spojuje je cit pro dlouhodobou disciplínu, díky které dosahují zprůměrování pořizovacích cen a eliminace špatného časování. INDEXIT má celý tým profesionálů, jejichž cílem je vyvarovat se neefektivních transakcí a ochránit vaše úspory.
Občasné výkyvy na akciových trzích lze překonat jen dlouhodobými investicemi. Hodnota akcií má totiž tendenci růst. Pokud investujete dlouhodobě a pravidelně, nemusíte řešit, kdy je nejvhodnější okamžik pro nákup. S dostatečně diverzifikovaným portfoliem můžete vývoj na trzích v podstatě ignorovat. Při poklesu totiž nakoupíte za stejný obnos více a z dlouhodobého hlediska průměrujete pořizovací cenu. Ve výsledku se tak dočkáte přibližně stejného výnosu, jakého dosahuje trh.
Jedním z klíčových aspektů úspěšného investování je minimalizace nákladů, které mohou ovlivnit celkový výnos vašeho portfolia. Tyto náklady se typicky skládají ze tří hlavních složek: daní, transakčních poplatků a nákladů na správu investic.


Pasivní investiční strategie, jako je investování do ETF fondů, je vynikající metodou pro snížení prvních dvou typů nákladů. Díky dlouhodobému investičnímu horizontu se můžete vyhnout placení daně z kapitálových výnosů, pokud držíte investici déle než tři roky. Rovněž transakční poplatky související se správou portfolia  jsou zanedbatelné.


Klíčovým rozdílem v našem přístupu v INDEXIT je způsob, jakým jsme schopni udržet náklady na správu na minimální úrovni. Zatímco mnoho aktivně řízených fondů účtuje více než 2 % ročně, my v INDEXIT striktně držíme roční poplatek pouze na 1 %. Tímto způsobem vám pomáháme lépe zhodnocovat vaše investice.

Osobní přístup

Každý klient je součástí rodiny INDEXIT, a proto nás může kdykoliv kontaktovat s jakoukoliv otázkou týkající se jeho investic.
thumbnail_osobnipristup_small

Nejste si jistí v investicích?

Domluvte si s námi schůzku a získejte ZDARMA 15 minut konzultaci o investicích.