Evropský průmysl jako dlouhodobá investiční příležitost?

Společnost dává čím dál tím větší důraz na udržitelnost, ekologičnost a cirkularitu výroby. Ať už je to dáno vládními regulacemi, zvýšenou poptávku z důvodu vysokých cen fosilních paliv nebo prostým tlakem investorů. Pokud chtějí evropské podniky udržet konkurenceschopnost, tak neustále investice jsou doslova nutností. Inovace pak vedou k lepším finančním výsledkům, což se odráží na akciích na evropských trzích.

Co to znamená

Důraz na inovace a investice pro zvýšení konkurenceschopnosti povedou dlouhodobě ke zvyšování atraktivity akcií evropských podniků, takže portfolia, která mají v sobě obsaženou složku Evropy budou pro investory atraktivní a zároveň dobrým stabilizátorem.

Více si přečtěte ZDE.

Matejka z JPMorgan hlásí konec nadprůměrného výkonu evropských akcií. To však automaticky neznamená preferenci USA

Na výše uvedenou zprávu navazují konkrétní data od JPMorgan. Od září 2022, kdy byl akciový index MSCI EMU na svém minimu vzrostl o 28 %, zatímco index S&P 500 za stejné období vzrostl o polovinu, tedy 14 %. Je jasné, že tato atraktivita nevydrží navždy, a proto JPMorgan předpovídá, že se evropské akcie v následujících týdnech stabilizují a nebudou růst tak progresivně.

Zdroj: Patria
Zdroj: Bloomberg / Patria

Co to znamená

Z pohledu investora se jedná o dobrou zprávu, protože trhy od září dlouhodobě rostou. Evropský akciový index MSCI EMU dosahuje aktuálně dvojnásobných výsledků než americký akciový index S&P 500. Proto investiční fond INDEXIT obsahuje oba indexy a kopíruje trh, aby diverzifikoval rizika a generoval dlouhodobý růst zkombinovaný z různých trhů.

Více si přečtěte ZDE.