Legenda investic Warren Buffett varuje před obtížnými časy pro ekonomiku

V sobotu, Warren Buffett, jehož konglomerát Berkshire Hathaway je považován za barometr zdraví americké ekonomiky, představil svůj pohled na blízkou budoucnost a řekl něco, co nevěstí nic dobrého pro ty, kdo věří, že obejdeme recesi. Končí totiž období nadměrného utrácení na pozadí stimulů pandemie Covid a očekává, že většina jeho dceřiných společností vykáže letos nižší příjmy, než v minulém roce.

Co to znamená pro budoucnost?

“Nic není jisté zítra, nic není jisté příští rok a nic není jisté nikdy, ať už na trzích, v obchodních prognózách, ani v čemkoli jiném,” řekl Buffett.

Více si přečtěte ZDE.

Koděra (J&T Banka): Čím bohatší jste, tím spíše doceníte stabilitu. Základem portfolia budoucnosti je široká diverzifikace

V minulém týdnu vyšel podcast ABCD investora s Koděrou z J&T Banky. Mluví o tom, jak nakombinovat portfolio pro budoucnost. Nikdo by před 10 lety netipoval, že Coca-Cola bude nejlepší investicí Warrena Buffeta jen díky skandálu ze slavné tiskovky s fotbalistou Ronaldem, protože nahradí klasickou kolu za balenou vodu, ale také z holdingu Coca-Cola. Podívejte se na celý rozhovor sami:

Co to znamená?

Když začínáte investovat a máte relativně méně peněz, má pro vás smysl hledat investice s nízkými náklady, typicky ETF. Důležitá je dlouhodobost, protože nevíte, jaká investice bude v kurzu za 5, 10, či 20 let. Je proto důležité své investice diverzifikovat.

Více si přečtěte ZDE.