fbpx

Warren Buffett varuje před obtížnými časy pro ekonomiku

indexit reklama (Příspěvek na Facebooku (Na šířku)) (1200 × 600 px) (2)

Legenda investic Warren Buffett varuje před obtížnými časy pro ekonomiku

V sobotu, Warren Buffett, jehož konglomerát Berkshire Hathaway je považován za barometr zdraví americké ekonomiky, představil svůj pohled na blízkou budoucnost a řekl něco, co nevěstí nic dobrého pro ty, kdo věří, že obejdeme recesi. Končí totiž období nadměrného utrácení na pozadí stimulů pandemie Covid a očekává, že většina jeho dceřiných společností vykáže letos nižší příjmy, než v minulém roce.

Co to znamená pro budoucnost?

“Nic není jisté zítra, nic není jisté příští rok a nic není jisté nikdy, ať už na trzích, v obchodních prognózách, ani v čemkoli jiném,” řekl Buffett.

Více si přečtěte ZDE.

Koděra (J&T Banka): Čím bohatší jste, tím spíše doceníte stabilitu. Základem portfolia budoucnosti je široká diverzifikace

V minulém týdnu vyšel podcast ABCD investora s Koděrou z J&T Banky. Mluví o tom, jak nakombinovat portfolio pro budoucnost. Nikdo by před 10 lety netipoval, že Coca-Cola bude nejlepší investicí Warrena Buffeta jen díky skandálu ze slavné tiskovky s fotbalistou Ronaldem, protože nahradí klasickou kolu za balenou vodu, ale také z holdingu Coca-Cola. Podívejte se na celý rozhovor sami:

Co to znamená?

Když začínáte investovat a máte relativně méně peněz, má pro vás smysl hledat investice s nízkými náklady, typicky ETF. Důležitá je dlouhodobost, protože nevíte, jaká investice bude v kurzu za 5, 10, či 20 let. Je proto důležité své investice diverzifikovat.

Více si přečtěte ZDE.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho

Facebook
Twitter
LinkedIn

Získejte novinky ze světa investic do mailové schránky

Nejste si jistí v investicích?

Domluvte si s námi schůzku a získejte ZDARMA 15 minut konzultaci o investicích.