fbpx

Toto je důvod, proč mít v portfoliu i jiné než americké akcie

investnews-05-06-2023a

Toto je důvod, proč mít v portfoliu i jiné než americké akcie

Každý investor zvažuje, kam investovat. Americké akcie zabírají kolem 60 % na světovém trhu, ale je otázkou, zda vsadit vždy jen na jednu kartu. Na to odpovídá následující tabulka, která ukazuje, že v době, kdy americké akcie klesají, tak zbytek světa roste a naopak. Zajímavé je, že tato souvislost platí přes více než 50 let a doplnit portfolio o jiné trhy se zdá jako krok snižující riziko. Právě proto i investiční fond INDEXIT kombinuje různé světové trhy a nesází vše na jeden druh akcií.

Co to znamená?

Investoři by měli mít diverzifikované portfolio, ale často se s tím potýkají psychicky. V každém takovém portfoliu jsou aktiva, která se výkonností nevyrovnávají ostatním a mohou zaostávat i dlouhodobě. Pokud se investoři zaměří pouze na jednu stranu, riskují, že právě ta aktiva budou zaostávat a dlouhodobě dosahovat nižších výnosů.

Více si přečtěte ZDE.

#1 Smysl peněz a jak porazit inflaci – INDEXIT podcast

Zároveň jsme v minulém týdnu vydali první díl nového investičního podcastu INDEXIT. V podcastu se probírala témata jako jsou: Jaký je smysl peněz? Jaká jsou pozitiva a negativa jednotlivých investičních produktů na českém trhu? A jak překonat dnešní dvoucifernou inflaci? Poslechněte si úvodní díl INDEXIT podcastu s Davidem Hercigem, spoluzakladatelem rodinného investičního fondu INDEXIT.

Více si přečtěte ZDE.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho

Facebook
Twitter
LinkedIn

Získejte novinky ze světa investic do mailové schránky

Nejste si jistí v investicích?

Domluvte si s námi schůzku a získejte ZDARMA 15 minut konzultaci o investicích.