Toto je důvod, proč mít v portfoliu i jiné než americké akcie

Každý investor zvažuje, kam investovat. Americké akcie zabírají kolem 60 % na světovém trhu, ale je otázkou, zda vsadit vždy jen na jednu kartu. Na to odpovídá následující tabulka, která ukazuje, že v době, kdy americké akcie klesají, tak zbytek světa roste a naopak. Zajímavé je, že tato souvislost platí přes více než 50 let a doplnit portfolio o jiné trhy se zdá jako krok snižující riziko. Právě proto i investiční fond INDEXIT kombinuje různé světové trhy a nesází vše na jeden druh akcií.

Co to znamená?

Investoři by měli mít diverzifikované portfolio, ale často se s tím potýkají psychicky. V každém takovém portfoliu jsou aktiva, která se výkonností nevyrovnávají ostatním a mohou zaostávat i dlouhodobě. Pokud se investoři zaměří pouze na jednu stranu, riskují, že právě ta aktiva budou zaostávat a dlouhodobě dosahovat nižších výnosů.

Více si přečtěte ZDE.

#1 Smysl peněz a jak porazit inflaci – INDEXIT podcast

Zároveň jsme v minulém týdnu vydali první díl nového investičního podcastu INDEXIT. V podcastu se probírala témata jako jsou: Jaký je smysl peněz? Jaká jsou pozitiva a negativa jednotlivých investičních produktů na českém trhu? A jak překonat dnešní dvoucifernou inflaci? Poslechněte si úvodní díl INDEXIT podcastu s Davidem Hercigem, spoluzakladatelem rodinného investičního fondu INDEXIT.

Více si přečtěte ZDE.