fbpx

InvestNews – MEGA srovnání penzijních fondů

Tento díl InvestNews přináší pořádnou nálož zajímavostí ze světa financí a investic. Tak se pořádně posaďte, ať se Vám z toho nezatočí hlava. A co jsme si pro Vás přichystali? Srovnání penzijních fondů a pár rad na investice od umělé inteligence.
MEGA srovnání penzijních fondů B

MEGA srovnání penzijních fondů

Poměrně netradičně vznikl článek v podobě tragikomedie o penzijních fondech, aby byl poměrně hutný obsah lépe stravitelný a na konci čekalo na čtenáře ponaučení. A na jaké zajímavosti na Vás v článku čekají?

  • Ze 40 fondů, které vznikly v roce 1994 jich zbylo jen 9
  • Za posledních 7 let dokázaly inflaci porazit jen 2 dynamické fondy (a žádný konzervativní)
  • I když je skladba fondů různá, poplatky má většina na zákonném maximu
  • Investice do ETF bez státního příspěvku dokáže již po šesti letech porazit nejlepší „penzijko“ se státním příspěvkem 😱
  • A mnoho dalšího, ale nechceme spoilovat vše 😊

Co to znamená

Stále více se ukazuje, jak tento tradiční produkt přestal plnit svou tradiční funkci. Místo, aby lidem peníze na stáří uchoval, tak jen 2 z nich dokáží za posledních 7 let překonat inflaci. Zároveň se ukazuje, že lidé nemají dostatek informací, aby se mohli správně rozhodnout, protože je mnoho věcí schovaných ve výročních zprávách a drobným písmem v podmínkách.

Více si přečtěte ZDE.

Investování s umělou inteligencí? Lepší než jsme čekali!

Dokáže již umělá inteligence správně poradit, jakou investici zvolit? Tak přesně na to jsme se zaměřili v článku z minulého týdne. Postupně jsme položili tři otázky ChatuGPT a snažili jsme se z něj vymámit konkrétní odpovědi. Jak jsme uspěli? O tom si přečtěte ZDE.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho

Facebook
Twitter
LinkedIn

Získejte novinky ze světa investic do mailové schránky

Nejste si jistí v investicích?

Domluvte si s námi schůzku a získejte ZDARMA 15 minut konzultaci o investicích.